Milí labužníci,
dovolte mi krátký úvod...

Začátek je v mém mládí, kdy jsem trávila dny s babičkou a dědou na zahradě, trhali jsme ovoce, které jsme hned zpracovávali, přes zimu jsme pili šťávu z černého rybízu a na Vánoce vyndali „babiččinu rybízovou“.

Uplynulo pár let, z holčičky se stala holka, která začala hodně cestovat. Evropa, Blízký Východ, Karibik, Indonésie, Afrika….ať již cesty byly pracovní či soukromé, vždy jsem je měla spojeny s jídlem.

Krok za krokem, přes jídla na místních trzích až po luxus michelinských restaurací jsem se dopracovala k tomu, že se snad mohu považovat za gurmeta. Jídlo je nedílnou součástí mého života, každou volnou chvíli jsem na trhu nebo v kuchyni, po večerech čtu kuchařky, z cest vozím pravou vanilku, ceylonskou skořici, africkou kávu, japonský čaj. Baví mě kombinovat, vymýšlet nové, často netradiční chutě.

Po pěti letech strávených v Německu jsem se před dvěma lety vrátila zpět do Čech. Již za mého pobytu v Německu jsem začala koketovat s myšlenkou, že začnu s vlastní produkcí marmelád a delikates, ale až smutný příběh, na jehož konci jsem já, matka samoživitelka a moje dvě malé děti a neplánovaný návrat do domoviny, mě vyburcoval k odhodlání jít na trh s vlastní kůží a vlastními produkty.

Dlouho jsem váhala, ale rodina, přátelé - ti všichni mě začali přemlouvat, abych umožnila i ostatním ochutnat svoje dobroty a dovolila jim zakoupit si je během celého roku a ne je dostat pouze od Ježíška nebo k narozeninám.

Nakonec jsem opravdu přišla na to, že koupit si malinovou marmeládu, která voní létem, lesem a na sluníčku dozrálou malinou je nemožné.

Kam zajít pro marmeládku k sýrům, která není přeslazená, má ovocný základ a je dochucená čerstvým zázvorem a chilli ?

Kde koupit arabské mátovo-koriandrové pesto, po jehož otevření se cítíte jako na arabském suku?

S výčtem delikates, které nabízím, se můžete setkat v sekci „produkty“ nebo rovnou objednat v sekci „objednávky“.

Naše delikatesy můžete také zakoupit v širokém spektru kamenných obchodů, farmářských obchodů - síť Náš Grunt, Sklizeno a mnoho dalších - kompletní seznam najdete v sekci  „kamenné obchody“.

Jsme plátci DPH a všechny uvedené ceny jsou včetně 15% DPH.

Těším se na setkání.

Vaše Hana Šindlerová


Novinky

31.03.2015 10:00

Kunratické trhy

Každé úterý od 10.00 do 18.00 uvnitř Kunratické tvrze.

Celý článek

—————

01.02.2015 08:00

Co nakupuje ELLE na farmářském trhu?

Přestože venku (konečně!) mrzne a chvílemi sněží, ELLE se vypravila na farmářský trh. Jaké pochutiny si odtamtud přinesla? Nákupy na farmářském trhu jsou jeden z nejpříjemnějších, nejstylovějších a také potencionálně nejzdravějších způsobů, jak strávit sobotní dopoledne. A i teď v zimě tam můžete...

Celý článek

—————

03.12.2014 12:30

Vánoční marmeláda jako dárek

Inspirujte se chutí a nahlédněte na tajemní receptů marmelád „Vánoční sen“ a „Kiwi-ananas-zázvor“.

Celý článek

—————

01.12.2014 16:30

Vánoční dárky z kuchyně

Chcete mít netradiční vánoční dárek? Zkuste něco z kuchyně. Host: gurmetka, majitelka a zakladatelka první a také jediné marmeládovny v Praze paní Hana Šindlerová. Moderuje Patricie Strouhalová.

Celý článek

—————

29.11.2014 08:00

Soutěž s medvídkem Paddingtonem

Kup si MARMELÁDY S PŘÍBĚHEM, nasbírej 3 nálepky z jejich víček a nejpozději do 31.1.2015 je pošli na adresu:A-Company CzechŠtefánikova 18/25150 00  Praha 5a získej jednu ze 100 skvělých cen.Nezapomeň uvést svou adresu.

Celý článek

—————

29.08.2014 00:30

Horečka marmeládových nocí

Do letošního února vařila džemy v pronajaté kuchyni a sklenicemi se svými výrobky plnila dětský pokoj. "Nemohlo to trvat věčně, v tom bytě už se skoro nedalo žít. Tak jsem se rozhodla otevřít si Marmeládovnu." Vlastně to bylo logické vyvrcholení její osobního příběhu, který začal dost...

Celý článek

—————


Kontakt

Hana Šindlerová

Fakturační adresa:

Růžová 947/8
110 00 Praha 1
Česká republika

IČ: 61290866
DIČ: CZ7155260321

Fyzická osoba zapsaná
v Živnostenském rejstříku - Úřad městské části Praha 1


+420 603 413 903


Marmeládovna

První a jediná Marmeládovna v Praze

Prodejna a odběrné místo:

Veletržní 821/71
170 00 Praha 7
Česká republika

Otevírací doba:

PO - PÁ: 8:00 - 17:00

Nechte se navigovat ZDE.


Marmelády s příběhem na facebooku

 

TOPlist


Rozvoz v Praze

Při objednávce nad
1000,- Kč Vám dovezeme zboží po centru Prahy zdarma.


Spolupráce

Máte zájem prodávat naše ručně vyráběné džemy, marmelády a ostatní delikatesy ve vašem obchodě?

Jste pořadatelem farmářského trhu a hledáte ověřené a kvalitní výrobky?

Pak nás neváhejte kontaktovat!