Milí labužníci,
dovolte mi krátký úvod...

Začátek je v mém mládí, kdy jsem trávila dny s babičkou a dědou na zahradě, trhali jsme ovoce, které jsme hned zpracovávali, přes zimu jsme pili šťávu z černého rybízu a na Vánoce vyndali „babiččinu rybízovou“.

Uplynulo pár let, z holčičky se stala holka, která začala hodně cestovat. Evropa, Blízký Východ, Karibik, Indonésie, Afrika….ať již cesty byly pracovní či soukromé, vždy jsem je měla spojeny s jídlem.

Krok za krokem, přes jídla na místních trzích až po luxus michelinských restaurací jsem se dopracovala k tomu, že se snad mohu považovat za gurmeta. Jídlo je nedílnou součástí mého života, každou volnou chvíli jsem na trhu nebo v kuchyni, po večerech čtu kuchařky, z cest vozím pravou vanilku, ceylonskou skořici, africkou kávu, japonský čaj. Baví mě kombinovat, vymýšlet nové, často netradiční chutě.

Po pěti letech strávených v Německu jsem se před dvěma lety vrátila zpět do Čech. Již za mého pobytu v Německu jsem začala koketovat s myšlenkou, že začnu s vlastní produkcí marmelád a delikates, ale až smutný příběh, na jehož konci jsem já, matka samoživitelka a moje dvě malé děti a neplánovaný návrat do domoviny, mě vyburcoval k odhodlání jít na trh s vlastní kůží a vlastními produkty.

Dlouho jsem váhala, ale rodina, přátelé - ti všichni mě začali přemlouvat, abych umožnila i ostatním ochutnat svoje dobroty a dovolila jim zakoupit si je během celého roku a ne je dostat pouze od Ježíška nebo k narozeninám.

Nakonec jsem opravdu přišla na to, že koupit si malinovou marmeládu, která voní létem, lesem a na sluníčku dozrálou malinou je nemožné.

Kam zajít pro marmeládku k sýrům, která není přeslazená, má ovocný základ a je dochucená čerstvým zázvorem a chilli ?

Kde koupit arabské mátovo-koriandrové pesto, po jehož otevření se cítíte jako na arabském suku?

S výčtem delikates, které nabízím, se můžete setkat v sekci „produkty“ nebo rovnou objednat v sekci „objednávky“.

Naše delikatesy můžete také zakoupit v širokém spektru kamenných obchodů, farmářských obchodů - síť Náš Grunt, Sklizeno a mnoho dalších - kompletní seznam najdete v sekci  „kamenné obchody“.

Jsme plátci DPH a všechny uvedené ceny jsou včetně 15% DPH.

Těším se na setkání.

Vaše Hana Šindlerová


Novinky

10.04.2015 10:06

Host Radiožurnálu

Hana Šindlerová je královnou marmelád. Její výrobky nesou označení té nejvyšší kvality a dovedla ji k nim nešťastná láska. Jak špatný začtek má dobrý konec, který není jen sladký, protože vaří i sladko-kyselé a pikantní omáčky čatní, nakládá zeleninu, lisuje mošty a snaží se kombinovat...

Celý článek

—————

08.04.2015 08:00

COTTOCRUDO, FOURSEASONS HOTEL PRAGUE

Rodák z Milána, šéfkuchař Luca De Astis, si od loňského října hraje s chuťovými pohárky svých zákazníků - po dlouhých letech strávených v michelinských restauracích ve Francii, Itálii a Španělsku se přes zastávku v hotelové restauraci sesterské pobočky v Istanbulu dostal až do Prahy, do gurmánské...

Celý článek

—————

31.03.2015 10:00

Kunratické trhy

Každé úterý od 10.00 do 18.00 uvnitř Kunratické tvrze.

Celý článek

—————

01.02.2015 08:00

Co nakupuje ELLE na farmářském trhu?

Přestože venku (konečně!) mrzne a chvílemi sněží, ELLE se vypravila na farmářský trh. Jaké pochutiny si odtamtud přinesla? Nákupy na farmářském trhu jsou jeden z nejpříjemnějších, nejstylovějších a také potencionálně nejzdravějších způsobů, jak strávit sobotní dopoledne. A i teď v zimě tam můžete...

Celý článek

—————

03.12.2014 12:30

Vánoční marmeláda jako dárek

Inspirujte se chutí a nahlédněte na tajemní receptů marmelád „Vánoční sen“ a „Kiwi-ananas-zázvor“.

Celý článek

—————

01.12.2014 16:30

Vánoční dárky z kuchyně

Chcete mít netradiční vánoční dárek? Zkuste něco z kuchyně. Host: gurmetka, majitelka a zakladatelka první a také jediné marmeládovny v Praze paní Hana Šindlerová. Moderuje Patricie Strouhalová.

Celý článek

—————


Kontakt

Hana Šindlerová

Fakturační adresa:

Růžová 947/8
110 00 Praha 1
Česká republika

IČ: 61290866
DIČ: CZ7155260321

Fyzická osoba zapsaná
v Živnostenském rejstříku - Úřad městské části Praha 1


+420 603 413 903


Marmeládovna

První a jediná Marmeládovna v Praze

Prodejna a odběrné místo:

Veletržní 821/71
170 00 Praha 7
Česká republika

Otevírací doba:

PO - PÁ: 8:00 - 17:00

Nechte se navigovat ZDE.


Marmelády s příběhem na facebooku

 

TOPlist


Rozvoz v Praze

Při objednávce nad
1000,- Kč Vám dovezeme zboží po centru Prahy zdarma.


Spolupráce

Máte zájem prodávat naše ručně vyráběné džemy, marmelády a ostatní delikatesy ve vašem obchodě?

Jste pořadatelem farmářského trhu a hledáte ověřené a kvalitní výrobky?

Pak nás neváhejte kontaktovat!