07.11.2013 08:00

Vánoční marmelády

Vážení a milí labužníci !

Dovolte mi, abych vám nabídla novinky určené /nejenom/ na vánoční trh.

Už v létě jsem vymýšlela nové recepty. Bylo horko, venku svítilo slunce, ale já žila Vánocemi, kuchyň voněla skořicí, rumem a děti mi ujídali vynikající marcipán, který zásadně vyrábím “domácí” s podílem mandlí minimálně 50%. Skořici používám jen tu ze Srí Lanky, která má neuvěřitelně příjemnou a elegantní chuť.

A výsledek jsou tyto lahodné džemy, které doporučuji vyzkoušet.

Nebuďte konzervativní a vyzkoušejte letos na linecké pečovo lahodnou, nakyslou pasírovanou višeň, která tvrdě konkuruje tradiční babiččině rybízové /kterou samozřejmě v naší nabídce také najdete/

Ano, nebyli jsme líní a vyráběli domácí marcipán. Následně jsme ho promíchali s téměř hotovým višňovým džemem. A výsledek ? Ten stojí za hřích i za těch pár vánočních kil navíc. Ovšem, až budete hřešit u této karmínově červené skleničky, mějte na paměti, že dietologové doporučují konzumaci višní při redukčních dietách :-)A pokud je vám to málo, tak višně podporují imunitní systém a chrání srdce a cévy.

Kdo preferuje ještě sladší chute, musí ochutnat naší hrušku s marcipánem, nebo marcipán s hruškou ? :-) Ano, famázoní hruškový džem, jehož výroba není jednoduchá. Samotné loupání hrušek :-(, následuje koupel v čerstvě vylisované citronové šťávě. Pak již přidáme jen špetku 100% přírodního pektinu, který si dovážíme z Francie. Ten mimochodem přidáváme do všech našich džemů, abychom dobu vaření snížili na naprosté minimum a tím zachovali cenné vitaminy a antioxidanty. Následně džem šetrně zasterilujeme, tím docílíme zajímavé doby expirace. Abych nezapoměla, do hruškového džemu přidáme ještě nastrouhanou pomerančovou kůru, která mu přidá na vyjímečnosti a chuťově obzvláštní.

Ale nezapomeňte i naší již “klasiku”, ke které patří hruška vanilka. Vzhledem k vysoké ceně tohoto koření se vyrábí vanillin jako náhražka synteticky, ale u nás žádné náhražky nenajdete. Vyzkoušeli jsme vanilku z Tahity, Papua Nové Guinei, ale rozhodli jsme se pro vanilku z Madagaskaru, vonící po čokoládě, rumu a rozinkách. V každé skleničce najdete I kousek lusku, který postupně uvolňuje svoje aroma.

Mým osobním favoritem je “jahodové raffaello “
Famozní, lahodný jahodový džem rafinovaně smíchaný s kokosovým mlékem a kokosem. Věřte, že vám děti a manželé nebudou ujídat napečené vánoční cukroví, ale bude vám před očima mizet obsah této skleničky.

I naše chute jsou ovlivněny ročním obdobím, a proto se snažíme zpracovávat vždy sezonní ovoce. Koření a bylinky se mění, osvěžující mátu nahrazuje zahřívací skořice, zázvor a často se objevují chutě na citrusové marmelády. Slunce zavařené ve skleničce rozhodně zažene podzimní chmury ! Myslíme na vás :-)

Ať již vyberete
PASÍROVANOU VIŠEŇ nebo
VIŠEŇ MARCIPÁN
HRUŠKA MARCIPÁN
JAHODU S KOKOSEM
VIŠEŇ SKOŘICE
VIŠEŇ ČOKOLÁDA či
BORŮVKA ČOKOLÁDA


nezapomínejte na klasiku !
I o Vánocích přijde k chuti vzpomínka na léto v podobě kvalitního džemu s podílem ovoce 70%

Oblíbená
JAHODA
MALINA
ANGREŤ
MERUŇKA

S politováním vám musím oznámit,že zásoby našich velmi oblíbených sladkokyselých okurek se rapidně snížili a budeme muset i s málem vystačit do přiští sezony.

a slibuji, že pro vás v příštím roce vydrhneme a do sklenic naskládáme ještě vice a vice okurek, abychom uspokojili zájem všech, kteří ocení klasickou recepturu a nakládané okurky, které neviděli žádný stroj a jsou poctivě a s láskou nakládány jako to dělaly naše babičky.

Zkuste ale naší lahodnou
RAJČATOVOU SALSU – zajisté ocení všechny hospodyňky v předvnočním shonu.
Naprosto vymazlená rajčatová salsa z čerstvých rajčat, ochucená jemně česnekem, hrstmi bazalky a petrželky. Jemný dotyk pepře a pomerančové kůry činí z této skleničky malý zázrak.
Stačí přidat k čerstvé paste, k masu, či rybě.
Moje děti jí milují, třeba rozmixovanou a zjemněnou kapkou smetany – v sekundě vytvoříte lahodnou a zdravou večeři.

Za zmíňku stojí ale i cibulové chutney, u kterého pláčeme :-(Smát se můžeme až po 12ti hodinách, kdy je chutney hotové. A to jsem zapoměla započítat čas, kdy se cibulka marinuje ve vine. K masu, k sýru – nesmí chybět !

“Vánoce nevánoce” – spousta nejenom žen dbá na zdravou výživu.
Což takhle dát si aloe vera ?
Aloe vera – rostlina nesmrtelnosti, zázrak pouště, pramen věčného mládí….

Já se rozhodla z aloe vera uvařit vynikajcí, vitaminy nabitý džem. Zpracovávám chlazenou aloe dováženou z Koreii a Vietnamu. Výsledek je exoticky chutnající džem, na jehož chuť si možná budete muset zvyknout, ale věřte, že ke snídani není nic lepšího a zdravějšího, než kvalitní bílý jogurt se lžičkou tohoto džemu.
Zázračné léčivé účinky aleo vera pocházejí z průhledného polotekutého gelu uvnitř středu listu, proto I gelovitá konzistence džemu. Zpracovávám pouze pravou aleo vera, žádné náhražky !


Účinky aloe vera znal dokonce I Kryštof Kolombus, který na zázračnou rostlinu nedal dopustit, poznejte a ochutnejte I vy !
Můžete si vybrat z variant čistá aloe vera či v kombinaci se šťávou z granátového jablka, které by mohlo co do obsahu zdraví prospěšných látek s aloe vera soupeřit.Potěšte oko I chuťové buňky jinými kombinacemi, například


ALOE VERA IBIŠEK
ALOE VERA LEVANDULE


Vážení a milí,


Budeme se těšit na vaše objednávky a prosím nezapomňte, že velmi rádi zajistíme ochutnávku ve vašem obchodě, stačí si s námi v dostatečném předstihu zajistit termín.


Ochutnávky ve smyslu pár skleniček navíc k vaší objednávce jsou u nás samozřejmostí.
Víme, že kdo ochutná, neodolá :-)

Ráda bych vám poděkovala za vaši důvěru, podporu, někdy trpělivost a zachovejte nám přízeň. Už teď se můžete těšit na novinky, které vám zatím neprozdradím, ale připravujeme se na každoroční davové povánoční hubnutí a rádi bychom do nabídky zařadili džemy bez cukru nebo džemy zkombinované s pravým japonským zeleným čajem “matcha”. Proti účinkům zázračného zeleného čaje matcha je vše ostatní jenom čajíček. Řadí se mezi superpotraviny a možná vznikne superdžem :-)
Matcha příznivě ovlivňuje spalování tuků a navozuje stav relaxace, je silně detoxikační.

A samozřejme bude spousta dalších dobrot :-)


Vaše
Hana Šindlerová

—————

Zpět


Kontakt

Hana Šindlerová

Fakturační adresa:

Růžová 947/8
110 00 Praha 1
Česká republika

IČ: 61290866
DIČ: CZ7155260321

Fyzická osoba zapsaná
v Živnostenském rejstříku - Úřad městské části Praha 1


+420 603 413 903